20 вересня – Міжнародний день студентського спорту

Цей день відзначають щороку, починаючи з 2015 року. Свято започаткувала Генеральна конференція ЮНЕСКО за ініціативи Міжнародної федерації студентського спорту. Дату обрали на честь того, що саме 20 вересня 1924 року відбувся перший студентський чемпіонат світу. Змагання серед студентів набирали популярності і у 1949 році була створена Міжнародна федерація студентського спорту.

Цей день покликаний привернути увагу та підвищити значущість спорту в навчальних закладах незалежно від підпорядкування та залучити до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяти його популяризації і розвитку.

У Хмельницькому національному університеті за ініціативи факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту, при підтримці  відділу навчально-виховної роботи була проведена руханка для студентів усіх спеціальностей. На початку заходу усі присутні вшанували пам’ять захисників, полеглих за волю і незалежність України хвилиною мовчання.

Із вітальним словом звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Микола Йохна. Він зазначив, що наші студенти не просто люблять спорт, а й прославляють Україну у світі своїми перемогами! Також звернулися до студентів представники Хмельницької військової адміністрації та Хмельницької обласної ради. Гості зауважили, що саме студенти ХНУ– одні з тих, хто веде активний спосіб життя, займається спортом як на професійному, так і на аматорському рівнях. Вони входять до складу збірних команд України і досягають визнання на міжнародній арені; роблять свій внесок у боротьбу за нашу незалежність та Перемогу.

Нехай рухомий спосіб життя, фізична культура і спорт стане надійним джерелом доброго настрою і оптимізму, здоров’я і довголіття!