ВІДКРИТТЯ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ НА КАФЕДРІ ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ

На кафедрі теорії і методики фізичного виховання і спорту 11 жовтня 2021 року сталася визначна подія, відбулося урочисте відкриття навчально-наукової лабораторії з досліджень у сфері фізичної культури і спорту. Ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх офіційно дав старт роботі навчально-наукової лабораторії. З вітальними словами та побажаннями плідної наукової роботи ректор звернувся до викладачів кафедри.

Не дивлячись на більш ніж півстолітню історію розвитку кафедри, ця подія стала новим витком у житті науково-педагогічних працівників кафедри. Передумовами відкриття лабораторії стало започаткування освітньої діяльності за спеціальністю «Фізична культура і спорт» за другим магістерським рівнем освіти, необхідністю виконання дослідницької роботи здобувачами вищої освіти в рамках написання кваліфікаційної роботи. Важливо відмітити, що виконання ремонтних робіт, придбання і облаштування обладнання було виконано вчасно. Адже за кілька днів студенти мають розпочати переддипломну практику. Саме навчально-наукова лабораторія має активно використовуватися студентами для проведення досліджень, отримання емпіричних матеріалів згідно із затвердженими тематиками кваліфікаційних робіт.

До послуг студентів два приміщення. В одному облаштовано сучасне обладнання для здійснення вимірювань. В якості головного приладу, що дає можливість задавати дозоване фізичне навантаження, облаштовано багатофункціональну бігову доріжку. У наявності низка вимірювальних приладів для визначання реакції організму на фізичне навантаження, функціональних можливостей організму: портативний кардіограф, спірографи, мультиспортивні годинники та пульсометри, тонометри. Використання цих приладів дозволятиме визначати роботу серцево-судинної і дихальної систем.

Для визначення силових можливостей до послуг студентів в лабораторії є кистьові та станові динамометри. Якісно виконати антропометричні виміри допоможуть ростомір, ковзні циркулі, сантиметрові стрічки, каліпери, вага медична, плантограф тощо. Для визначення морфологічної будови тіла студенти мають змогу використовувати електронний аналізатор складу тіла. Для аналізу техніки виконання фізичних вправ у лабораторії наявна сучасна цифрова відеокамера. Це лише перша черга закупівлі вимірювального обладнання, в планах передбачено придбання додаткових приладів, зокрема, девайсів для вимірювання роботи м’язів.

Друге приміщення слугуватиме для викладу, презентації результатів дослідницької роботи, захисту курсових та кваліфікаційних робіт, перевірки дипломних робіт на антиплагіат тощо.

На завершення хочемо подякувати керівництву університету, ремонтно-будівельній бригаді університету, студентам, викладачам, допоміжному персоналу кафедри, спільними зусиллями та сприянням яких вдалося в стислі терміни, якісно і вчасно підготуватися до виконання кваліфікаційних робіт.