Фізичне виховання і спорт є одним із пріоритетних напрямів діяльності Хмельницького національного університету. Забезпечують фізичне виховання та спортивно-масову роботу в університеті кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту, кафедра фізичної терапії, ерготерапії та спортивний клуб.

Для забезпечення цієї діяльності в навчальних планах спеціальностей передбачені навчальні години на дисципліну «Фізичне виховання» у кількості 1 аудиторне заняття на тиждень упродовж 1-2 курсів. Також передбачено з дисципліни «Фізичне виховання» підсумковий контроль у кінці кожного навчального року у вигляді заліку. Окрім того, на старших курсах в навчальні плани внесені години на факультативне вивчення дисциплін и «Фізичне виховання».

Висококваліфіковані викладачі, наявна матеріально-технічна база дозволяють здійснювати фізичне виховання не лише у групах загальної фізичної підготовки та у групах спеціального медичного відділення, а також у спортивних спеціалізація та спортивних секціях.

На сьогоднішній день в університеті працюють наступні спортивні спеціалізації:

Види спорту (олімпійські види)чисельність
Баскетбол (чол.)14
Бокс10
Боротьба вільна (чол.)12
Боротьба вільна (жін.)10
Веслування на байдарках і каное14
Волейбол (чол.)15
Волейбол (жін.)15
Волейбол пляжний6
Гандбол (чол.)12
Легка атлетика14
Регбі16
Теніс настільний10
Футбол (чол.)18
Футбол (жін.)14
 Види спорту,що не входять до програми Олімпійських ігор:чисельність
Більярдний спорт6
Пауерліфтинг15
Футзал15
Шахи6

Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2016        Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2017

Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2018        Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2019

Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2019-2021 роки

Однією із форм фізичного виховання студентів є самостійні або додаткові заняття у позанавчальний час, які реалізуються на основі платних послуг. Такі заняття проходять з вільної боротьби, аеробіки, боксу, атлетичної гімнастики, бейсболу.

Кафедрою фізичної терапії, ерготерапії, кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту, спортивним клубом університету постійно приділяється значна увага пропаганді і агітації фізичної культури та спорту. Для цього були задіяні і використані різні форми і методи. Постійно оновлюється наочна агітація в навчальних корпусах, у навчальному корпусі фізичного виховання. Здобутки і досягнення студентів-спортсменів постійно висвітлюються на сайті університету та сайтах кафедр, у засобах масової інформації.

Найкращою пропагандою за здоровий спосіб життя були показові виступи наших спортсменів на університетських святах. Традиційно проводяться фізкультурно-спортивні заходи до Дня фізичної культури і спорту, міжнародного дня студентського спорту тощо.

На передодні відзначення Дня фізичної культури і спорту, Міжнародного дня студентського спорту на базі тренажерної зали навчального корпусу з фізичного виховання Хмельницького національного університету відбулися змагання з пауерліфтингу серед молоді. Активну участь у цих змаганнях взяли студенти – спортсмени Хмельницького національного університету.  Інформація на сайті    https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=29860

З нагоди професійного свята День фізичної культури і спорту 11 вересня 2021 року Хмельницький національний університет взяв активну участь у різних заходах фізкультурно-спортивного спрямування. Інформація на сайті  https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=29820

Під час карантинних обмежень викладачами кафедри були розроблені рекомендації щодо вивчення фізичного виховання в умовах дистанційного навчання. Практичне заняття з фітбол-аеробіки студентів ХНУ.    https://tmfvs.khmnu.edu.ua/praktychne-zanyattya-z-fitbol-aerobiky-studentiv-hnu/

А також рекомендації щодо вивчення фізичного виховання в умовах дистанційного навчання. Аеробіка з елементами степ-аеробіки студентів ХНУ. https://tmfvs.khmnu.edu.ua/rekomendatsiyi-shhodo-vyvchennya-fizychnogo-vyhovannya-v-umovah-dystantsijnogo-navchannya-aerobika-z-elementamy-step-aerobiky-studentiv-hnu/

В рамках залучення до аудиторних занять на освітньо-професійній програмі 017 Фізична культура і спорт другого (магістерського) рівня вищої освіти кафедрою та з метою вивчення зарубіжного досвіду управління закладами фізичної культури і спорту межах освітнього компоненту «Сучасні тренди в управлінні закладами фізичної культури і спорту» кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту було організовано та проведено лекційне заняття на тему «Особливості менеджменту фізичного виховання у закладах освіти США». Лекційне заняття проводив з використанням програми «ZOOM» менеджер та тренер спортивного клубу «New York Fencing Academy (NYFA)» (Нью-Йоркська академія фехтування) Антон Дутчак. До участі у занятті долучилось 17 осіб, за допомогою технічних засобів та 18 осіб в аудиторії 3-401, серед яких були майбутні магістри фізичної культури і спорту та професорсько-викладацький склад кафедри. Детальна інформація у дописі: https://tmfvs.khmnu.edu.ua/tendentsiyi-rozvytku-rynku-pratsi-dlya-magistriv-fizychnoyi-kultury-i-sportu-u-ssha/

З нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня 2020 року у Хмельницькому національному університеті пройшло урочисте засідання студентів спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (Фізична культура)», студентів-спортсменів університету та викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізична терапія, ерготерапія. За значні спортивні здобутки було відзначено кращих викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту: доцентів Флерчука В.В., Квасницю О.М., Антонця В.Ф., старших викладачів: Мозолюка О.В., Садового О.Б., Цісара В.В., Гнатчука Я.І., доцента кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ребрину А.А.

Цінними подарунками і грамотами спортивного клубу університету були нагороджені кращі спортсмени 2020 року:

 1. Cівак Вадим, регбі, І місце Універсіада України, МСУ
 2. Турик Максим, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ
 3. Мартинюк Владислав, легка атлетика, ІІ місце Універсіада України, І місце чемпіонат України по молоді, КМС
 4. Гандзій Артур, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ
 5. Гаврилюк Роман, бокс, І місце чемпіонат України, МСУ
 6. Параскевич Катерина, пауерліфтинг, ІІ місце чемпіонат світу серед юнаків, ІІ місце Чемпіонат Європи серед юнаків, КМС
 7. Сабар Ярослав, кікбоксинг, І місце Чемпіонат Європи, МСМК
 8. Божук Андрій, важка атлетика, ІІ місце чемпіонат України серед дорослих, МСУ
 9. Сабар Костянтин, кікбоксинг, І місце Чемпіонат світу серед юніорів, КМС
 10. Мартинюк Микола, хортинг, комбат Дзю-Дзюцу, І місце Чемпіонат світу (двобій), МСМК
 11. Костюк Анатолій, хортинг, І місце Чемпіонат світу (боротьба), МСУ
 12. Москальова Оксана, боротьба вільна, ІІ місце Чемпіонат України серед молоді, МСУ
 13. Яржемський Вадим, пауерліфтинг, ІІ місце Чемпіонат Європи, ІІ місце Чемпіонат світу, МСУ
 14. Мельник Микола, веслування на б/к, ІІІ місце Чемпіонат України, МСУ

З ініціативи Комітету з фізичного виховання та  спорту Міністерства освіти і науки України в період з 26 по 28 травня 2020 року в Україні було заплановано проведення Всеукраїнського заходу «ЄДНАЄМОСЬ В РУСІ», який проходив в усіх закладах вищої освіти в умовах дотримання карантинних обмежень.

Хмельницький національний університет активно долучився до проведення даного заходу. Спочатку всі учасники разом узяли участь  у флешмобі, синхронно виконали вправу jamping jacks 20 раз. А також продемонстрували різні варіанти вправ з використанням фітболу.

Важливою умовою проведення даного заходу, було виконання вправ на фоні знакового місця, який асоціюється з нашим регіоном. Безперечно перлиною нашого міста є «Ботанічний сад» Хмельницького національного університету, в якому учні і студенти залюбки продемонстрували свої рухові вміння і навички.

Сподіваємось продемонстровані вправи стали в нагоді для студентів та працівників університету, особливо в умовах виходу із карантину.

Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають день фізичної культури і спорту. Не зважаючи на існуючі карантинні обмеження, які викликані поширенням вірусної інфекції COVID-19, 11 вересня 2020 року у Хмельницькому національному університеті було проведено низку фізкультурно-спортивних заходів, присвячених професійному святу.

В ігровій залі 4-го навчального корпусу пройшли змагання з волейболу.

В манежі навчального корпусу з фізичного виховання відбувся турнір з футзалу.

Традиційно у них окремою командою виступали науково-педагогічні працівники університету, переважно кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та фізичної терапії, ерготерапії. Також взяли участь дві збірних команди з числа студентів, що навчаються на спеціальностях: Фізична культура і спорт та Середня освіта (фізична культура).

Одним із важливих аспектів підвищення якості професійної підготовки майбутніх тренерів-викладачів, учителів фізичної культури є проведення зустрічей з потенційними роботодавцями, фахівцями у сфері фізичної культури і спорту, відомими і успішними людьми.

Особливий інтерес викликала у студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», 014.11 Середня освіта (Фізична культура) зустріч з начальником управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Ремезом Сергієм Степановичем, яка пройшла у стінах Хмельницького національного університету у грудні 2019 року.

У листопаді 2019 року була проведено відкриту лекцію власником та директором фітнес-клубу «Evolution» Плахотнюком Олегом Івановичем для студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», 014.11 Середня освіта (Фізична культура). Також у листопаді проведено чергову зустріч із потенційним роботодавцем керуючим фітнес-клубу «СпортЛенд» Безносюком Віталієм Михайловичем.

Важливою подією 2019 року стала зустріч студентів з видатною спортсменкою, багаторазовою чемпіонкою світу з пауерліфтингу і жиму штанги лежачи, майстром спорту міжнародного класу України з пауерліфтингу, випускницею Хмельницького національного університету Щавінською Тетяною.

Упродовж року в університеті проведено низку фізкультурно-спортивних заходів. 31 травня на території стадіону Хмельницького національного університету проведено Всеукраїнський легкоатлетичний Студентський забіг.

У вересні 2019 року студенти та викладачі університету долучились до всеукраїнського флешмобу. Одночасно виконали спортивну вправу «Берпі».

Проведено товариський турнір з футзалу між студентами-першокурсниками спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (фізична культура)» і викладачами кафедр теорії і методики фізичної культури і спорту та фізичної терапії, ерготерапії.

Викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, фізичної терапії, ерготерапії активно долучилися до проведення Олімпійського уроку в закладах середньої освіти міста Хмельницького.

У стінах Хмельницького національного університету проведено низку змагань з волейболу серед чоловіків і жінок, футзалу, з художньої гімнастики, з універсального бою, з легкої атлетики, силових видів спорту тощо.

Студенти-спортсмени успішно представляли Хмельницький національний університет на всеукраїнському рівні і міжнародній арені з таких видів спорту: вільна боротьба, веслування на байдарках та каное, пауерліфтинг, карате, регбі, волейбол (чоловіки), легка атлетика, важка атлетика, хортинг.

З нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня у Хмельницькому національному університеті пройшло урочисте засідання студентів спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (Фізична культура)», студентів-спортсменів університету та викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізична терапія, ерготерапія. За значні спортивні здобутки було відзначено кращих викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту: доцентів Флерчука В.В., Квасницю О.М., Антонця В.Ф., старших викладачів: Мозолюка О.В., Садового О.Б., Цісара В.В., Гнатчука Я.І., доцента кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ребрину А.А.

Цінними подарунками і грамотами спортивного клубу університету були нагороджені кращі спортсмени 2019 року:

 1. Cівак Вадим, регбі, І місце Універсіада України, МСУ

2. Турик Максим, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ

3. Мартинюк Владислав, легка атлетика, ІІ місце Універсіада України, І місце чемпіонат України по молоді, КМС

4. Гандзій Артур, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ

5. Гаврилюк Роман, бокс, І місце чемпіонат України, МСУ

6. Параскевич Катерина, пауерліфтинг, ІІ місце чемпіонат світу серед юнаків, ІІ місце Чемпіонат Європи серед юнаків, КМС

7. Сабар Ярослав, кікбоксинг, І місце Чемпіонат Європи, МСМК

8. Божук Андрій, важка атлетика, ІІ місце чемпіонат України серед дорослих, МСУ

9. Сабар Костянтин, кікбоксинг, І місце Чемпіонат світу серед юніорів, КМС

10. Мартинюк Микола, хортинг, комбат Дзю-Дзюцу, І місце Чемпіонат світу (двобій), МСМК

11. Костюк Анатолій, хортинг, І місце Чемпіонат світу (боротьба), МСУ

12. Москальова Оксана, боротьба вільна, ІІ місце Чемпіонат України серед молоді, МСУ

13. Яржемський Вадим, пауерліфтинг, ІІ місце Чемпіонат Європи, ІІ місце Чемпіонат світу, МСУ

14. Мельник Микола, веслування на б/к, ІІІ місце Чемпіонат України серед юніорів, КМС