20 жовтня 2023 року у залі засідань Вченої ради Хмельницького національного університету відбулися урочисті заходи з нагоди 55 річчя кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту. Розпочався день із проведення ІІІ регіональної науково-практичної інтернет-конференції «Фізична культура, спорт, актуальні питання».
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/01-3-1024x576.png)
Головною подією стало проведення урочистого засідання, під час якого було відзначено кращих студентів-спортсменів університету та працівників кафедри.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/02-3-1024x683.jpg)
Окрім працівників університету та здобувачів вищої освіти на урочистій зустрічі взяли участь випускники кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, ветерани кафедри, та представники органів державної влади Хмельницької області та міста Хмельницького.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/03-1-1024x683.jpg)
Усі присутні мали змогу побачити коротку історію кафедри у 10-хвилинні презентації. З вітальними словами виступили ректор університету Сергій Матюх, декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євген Павлюк, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександр Солтик, завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Олег Базильчук.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/05-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/4-7-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/06-1024x683.jpg)
Нажаль за 55-річну історію кафедри є викладачі, які не дожили до ювілейної дати. Пішов із життя і перший завідувач, фундатор кафедри Євген Михайлович Свіргунець. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших колег.
Грамотами та сувенірною продукцією Хмельницької обласної ради, обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки, Управління молоді та спорту, Обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України, Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, обласного Відділення Національного Олімпійського комітету України були нагороджені кращі працівники кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту. Подякою ректора нагороджено колектив кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, ветерани кафедри та кращі студенти спортсмени університету.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/08-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/07-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/10-3-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/09-1024x683.jpg)
Від випускників кафедри з привітаннями до викладачів звернулися керівництво ДЮСШ №3 м. Хмельницького Олександр Крохмалюк, Олександра Сидорчук на чолі із директором Лесею Закуренко, тренер викладач Катерина Стефанович, вчитель фізичної культури Ліцею № 9 Юлія Мадера. З привітаннями та окресленням широких можливостей співпраці звернулася директор Хмельницького спортивного ліцею Леся Підгорна.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/11-2-1024x667.jpg)
Зі словами вдячності до викладачів кафедри звернувся магістр спеціальності «Фізична культура і спорт», учасник двох Олімпіад Павло Алтухов.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/115-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/116-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/117-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/118-1024x683.jpg)
Свій професійний 55-річний ювілей кафедри прийшли також відзначити викладачі ветерани, які були на початку створення та розбудови кафедри: Булелик Роман Іванович, Савченко Руслан Євтихович, Кисельов Валерій Дмитрович, Садовий Олександр Борисович, Мосейчук Володимир Володимирович, Старцун Петро Романович, Рудніченко Микола Миколайович, Руснак Адальберт Адальбертович.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/12-2-1024x683.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/13-2-1024x683.jpg)
Також до вітань доєднався Центр культури і мистецтв Хмельницького національного університету, подарувавши усім присутнім пісню.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/14-1-1024x683.jpg)
За підсумками урочистої зустрічі було відзначено, що колектив кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту має гарний освітянський та тренерський потенціал і має гарні перспективи розвитку.
Олександр СОЛТИК,
завідувач кафедри ТМФВіС