28 березня 2025 року в навчальному корпусі фізичного виховання Хмельницького національного університету пройшли майстер-класи з різних видів спорту, які культивуються на кафедрі теорії і методики фізичного виховання і спорту. Серед основних учасників заходу були учні закладів загальної середньої освіти та випускники Хмельницького спортивного ліцею.
Головними видами спорту, які були представлені для молоді: боротьба вільна, бокс, настільний теніс, футзал, бадмінтон, пауерліфтинг та важка атлетика. З кожного виду спорту тренери викладачі, фахівці практики познайомили учнів із окремими технічними елементами, надали цікаву інформацію щодо правил змагань. Проте найголовнішою родзинкою цього заходу була можливість поспілкуватися із професійними спортсменами та видатними спортивними постатями, та самим взяти участь у виконання технічних елементів, спробувати свої сили з різних видів спорту.

До проведення майстер класу з вільної боротьби долучилась випускниця Хмельницького національного університету учасниця ХХVIII Олімпійських Ігор 2004 року (м. Афіни) Людмила Головченко. Допомагали їй у демонстрації вправ здобувачі вищої освіти факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту, майстер спорту, чемпіон Світу з пляжної боротьби Костянтин Задоянчук та майстер спорту Олександр Михайлюк. Основний акцент під час майстер-класу було спрямовано на навчання різних кидків. Зокрема учні познайомилися із такими видами кидків, як кидок через спину з захопленням однієї руки та кидок прогином.


Під час майстер-класу з боксу учні мали змогу познайомитися із особливістю виконання ударів та захисних дій боксерів. Зокрема викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Максим Бугайов разом із здобувачем вищої освіти за спеціальністю «Фізична культура і спорт» Владиславом Корніюком познайомили учасників заходу із проведенням одиночних прямих ударів лівою та правою руками та виконання комбінації ударів із поєднанням із захисними діями.

Майстер клас з настільного тенісу проводив кандидат в майстри спорту, лаборант кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександр Больних. У своєму виступі Олександр зробив акцент на такому технічному елементі як подача. Було продемонстровано різні види подач та особливості положення тіла під час виконання цього технічного елементу.

У майстер-класі з футзалу викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Максим Мельник звернув увагу на двох важливих технічних елементах: ведення м’яча та удари у площину воріт.

Окрім викладачів до проведення майстер-класів долучилися і здобувачі вищої освіти, які лише недавно зробили перші кроки у професійний спорт. Так, Дмитро Асонов разом із своїм напарником Костею Зелінським показали, як правильно тримати ракетку, як переміщуватися по майданчику, познайомили учнів із особливостями гри у бадмінтон.

В тренажерній залі навчального корпусу фізичного виховання учні змогли ознайомитися із силовими видами спорту. До проведення майстер класу з важкої атлетики і пауерліфтингу долучилися майстри спорту з важкої атлетики викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександр Антонюк та Віктор Цісар. Важливо відзначити, що учні не лише взнали багато нового для себе про ці види спорту, а також змогли поспілкуватися із майстром спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіонкою світу та рекордсменкою, випускницею Хмельницького національного університету Тетяною Щавінською.


Тетяна представила свої чисельні спортивні нагороди та провела майстер клас з вправи «Жим лежачи» Окрім того майстер спорту Назар Логазюк, та кандидати в майстри спорту Богдан Войтов, Олег Ткачук та Артем Мельничук виконали такі технічні елементи з важкої атлетики, як ривок штанги та поштовх штанги. Студент першокурсник Ярослав Бабяк, кандидат в майстри спорту, продемонстрував вправу з пауерліфтингу – присідання зі штангою.

Окрім цікавих навчальних матеріалів учнів Хмельницького спортивного ліцею було ознайомлено із особливостями вступу у заклади вищої освіти у 2025 році. Майбутні абітурієнти також змогли познайомитися із професіями тренера-викладача, та вчителя фізичної культури, особливостями проведення творчого конкурсу з фізичної підготовленості.

Важливо відзначити, що до участі у майстер-класів долучився представник обласного відділення національного олімпійського комітету України Володимир Малюзін. Учасники заходу отримали символічні подарунки із олімпійською символікою.

Сподіваємося що низка проведених майстер-класів, завдячуючи професійним спортсменам та викладачам кафедри, сприятиме популяризації спортивного руху серед молоді.

Олександр СОЛТИК,
зав. кафедрою ТМФВС