«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ»

На кафедрі теорії і методики фізичного виховання і спорту 11 червня поточного року відбулась Регіональна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми фізичної культури та спорту». З вітальним словом розпочав конференцію проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету, доктор технічних наук, професор Синюк Олег Миколайович.

Головними учасниками конференції стали здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники чотирьох провідних закладів регіону. Окрім Хмельницького національного університету на конференції були представлені: Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та Хмельницький інститут соціальних технологій університету «Україна».

Від кожного закладу вищої освіти у пленарному засіданні були представлені цікаві доповіді, які торкалися важливих і актуальних проблем галузі фізичної культури на Хмельниччині.

Мельніков Андрій Вікторович, доктор педагогічних наук, доцент, полковник, начальник кафедри фізичної підготовки та особистої безпеки Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького у своєму виступі зупинився на особливостях та напрямах розвитку фізичного виховання у закладах вищої військової освіти.

Доктор педагогічних наук, професор кафедри туризму, теорії і методики фізичної культури та валеології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Мозолев Олександр Михайлович акцентував увагу на особливостях фізичного виховання в період пандемії COVID-19.

З тематикою «Особливості підготовки та проведення занять з фізичного виховання в умовах інклюзивного освітнього простору» звернулася до присутніх Кравчук Людмила Степанівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії фізичної культури і спорту Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна».

Від Хмельницького національного університету на пленарному засіданні було представлено дві доповіді: «Стан та перспективи фізичного виховання у закладах вищої освіти» доктора педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хмельницького національного університету Солтика Олександра Олександровича та «Особливості освітньої програми 017 «Фізична культура і спорт» другого (магістерського) рівня вищої освіти» доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хмельницького національного університету Павлюка Євгена Олександровича.

Однією із важливих подій, що відбулися у 2021 році стало затвердження у травні стандарту вищої освіти за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» другого магістерського рівня. Що викликало значну зацікавленість усіх учасників конференції до доповіді, у якій було представлено проект відповідної освітньої програми.

Після пленарного засідання була продовжена робота у секціях «Фізична культура та фізичне виховання», «Спорт», «Здоров’я людини», «Професійна підготовка» та «Інклюзивна освіта», де активну участь взяли науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти, презентувавши свої наукові доробки!

За підсумками науково-практичної конференції було видано збірник конференції. Усі учасники одержали сертифікат про участь у роботі конференції!

Збірник тез Регіональної конференції ХНУ 11.06.2021