Хмельницький національний університет – чемпіон Всеукраїнської Універсіади

Завершилися комплексні студентські змагання серед закладів вищої освіти за програмою XVI Літньої універсіади України. В цьогорічних найпрестижніших студентських змагання взяло участь 112 закладів вищої освіти, які було поділено на 6 категорій в залежності від кількості здобувачів вищої освіти, що навчаються на денній формі. Відповідно до контингенту Хмельницький національний університет змагався у п’ятій категорії, в якій виборювали першість 41 ЗВО.

Хмельницький національний університет - чемпіон Всеукраїнської Універсіади. Хмельницький нацiональний унiверситет

Варто зазначити, що наш заклад в черговий раз продемонстрував високий спортивний рівень, впевнено посівши перше місце у своїй групі. Найвищу нагороду – кубок за перше місце Хмельницький національний університет отримав під час урочистого нагородження призерів та переможців всеукраїнських змагань за підсумками XVI Літньої універсіади України серед вищих навчальних закладах, яке проходили 20 вересня 2021 року на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського.

На урочистому відкритті заходу з вітальним словом до присутніх звернулися заступник Міністра молоді та спорту України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Лавров Віталій Олександрович, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Селецький Артур Миколайович, голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Стеценко Вадим Григорович, ректор Національного університету фізичного виховання та спорту України, президент Студентської спортивної спілки України Імас Євгеній Вікторович, представники органів місцевого самоврядування та закладів вищої освіти. Діячі в галузі фізичного виховання та спорту України підвели підсумки роботи та відзначили високими нагородами і кубками кращих спортсменів країни, переможців та призерів літньої та зимової Всеукраїнських Універсіад серед закладів вищої освіти України 2020/2021 н.р., міжнародних змагань.
Почесну місію отримати нагороду за перше місце було доручено голові спортклубу університету, заслуженому тренеру України з вільної боротьби, ст. викладачу кафедри теорії методики фізичного виховання Олександру Мозолюку. Переможний кубок вручено ректору Хмельницького національного університету Сергію Матюху та далі передано до музею нашого університету.

Підсумовуючи результати участі нашого закладу на XVI Літній універсіаді України хочемо відмітити кращих студентів спортсменів та тренерів викладачів, зусиллями який було здобуто найвища нагорода. Цьогорічна Універсіада проходила за 18 видами спорту. Студенти спортсмени гідно представили наш заклад, змагаючись у шести видах. Найвище досягнення здобула наша регбійна команда під керівництвом майстра спорту міжнародного класу з регбі, доцента кафедри ТМФВС Олега Квасниці. У змаганнях з регбі-7 чемпіонами універсіади стали 10 студентів, а саме:
10. Шостацький Руслан випускник ХНУ
Загалом регбісти здобули 360 залікових очок.
Вдалими виявилися змагання для наших легкоатлетів. Чемпіоном Універсіади став студент групи ФКСм-21 Владислав Мартинюк під керівництвом старшого викладача кафедри ТМФВС Олександра Садового. Інші студенти хоч і залишилися без нагород, проте зробили гідний внесок у заліковий кошик, здобувши 143,5 очок.
П’єдестал пошани також підкорився нашим важкоатлетам. Найкраще виступила випускниця спеціальності «Фізична культура і спорт», майстер спорту України Гича Тетяна, яка стала срібним призером цих змагань. Разом із успішними виступами інших наших студентів важкоатлетів залікова скарбниця поповнилася на 258 очок. Підготували команду майстри спорту з важкої атлетики доцент кафедри ТМФВС Олександр Антонюк та старший викладач Віктор Цісар.
Хмельницький національний університет також був учасником змагань з тхеквондо. Хоча нас представляла лише одна спортсменка, проте цей виступ не залишився без нагороди. У напружених поєдинках студентка групи ФТ-18-1 Ольга Чорна-завоювала -ІІІ місце-і принесла нашій команді 30 очок.
Лише один щабель відділив нашу чоловічу команду з гандболу від п’ядесталу пошани. Хмельницький національний університет вперше брав участь у змаганнях універсіади з цього виду спорту, та зважаючи на велику конкуренцію, яка є сьогодні у гандболі це надзвичайно гідний результат. Загалом за 4 місце гандболісти принесли найбільшу кількість нагород для університету – 378 очок. Це досягнення було здобуто студентами-спортсменами:
10. Мацюк Іван, гр. АІ-20-1
Дебютували на Всеукраїнській літній універсіаді наші бадмінтоністи. Під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури і спорту, доцента кафедри ТМФВС Анатолія Ребрини команда у складі Беган Аліни (ХІМ 19-1) та Неспляк Альони (ФКС 18-1) здобула 58 очок.
Як підсумок успішних стартів команди університету здобули в загальній сумі 1227,5 очок, що і дозволило піднятися на перше загальнокомандне місце серед ЗВО 5-й категорії та 17 місце серед усіх навчальних закладів.
Вітаємо і висловлюємо слова подяки нашим студентам-спортсменам та їх тренерам за вагомі досягнення, та бажаємо міцного здоров’я, успішного навчання та подальших спортивних перемог.