Круглий стіл обговорення проєкту освітньо-професійної програми Середня освіта (Фізична культура) бакалаврського рівня освіти

30 травня 2024 року на кафедрі теорії і методики фізичного виховання і спорту Хмельницького національного університету відбулося обговорення у форматі круглого столу зі стейкхолдерами проєкту оновлення освітньо-професійної програми Середня освіта (Фізична культура) бакалаврського рівня.

Зустріч відбулася у змішаному форматі: офлайн та онлайн. До обговорення освітньо-професійної програми долучилася директор Комунального закладу ЗСО ПО №5 Хмельницької міської ради, Алла Кривак, вчитель фізичної культури Лісовогринівецького ліцею, Лісогринівецькоїсільської ради Хмельницького району,Хмельницької області Михайло Коваленко, вчитель фізичної культури Хмельницького ліцею №15 ім. О. СпівачукаВолодимир Феськов, завідувач відділу ліцензування та акредитації професор Ігор Андрущук, декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури і спорту Євген Павлюк та колектив кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту.

Проектною групою, до складу якої входили науково-педагогічні працівники кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, було підготовлено проєктбакалаврськоїрівня освітньої програми за предметною спеціальністю 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та оприлюднено на офіційному сайті Хмельницького національного університету. З даноюпрограмою мали можливість ознайомитися усі зацікавлені особи в тому числі і учасники освітнього процесу. При розробці проєкту бралися до уваги Концепція розвитку педагогічної освіти, професійний стандарт за професіями вчителя загальної середньої освіти.

Обговорення проєкту освітньої програми, висловлення пропозицій та побажань щодо її удосконалення стало головним предметом проведення круглого столу та виклало цікаву і змістовну дискусію.

Фахівці-практики акцентували увагу на необхідності посилення практичної підготовки майбутніх фахівців вчителів з фізичної культури, а також фахових компетентностей пов’язаних із здатністю майбутнього учителя фізичної культури до можливості організовувати дозвілля школярів, що спонукатиме до оптимізації рухової активності в повсякденному житті школярів. Під час обговорення теж виникло питання про доцільність включення до придатностіпрацевлаштування професію 3114 фахівець із організації дозвілля.

По завершенню обговорення проєкту освітньо-професійної програми всі  зауваження та пропозиції було опрацьовано і максимально враховано.

Висловлюємо щирі слова вдячності усім учасникам круглого столу за конструктивний діалог. Сподіваємося на тривалу і плідну співпрацю.

Віра БАЗИЛЬЧУК,
гарант освітньої програми