КРУГЛИЙ СТІЛ «ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА)ЗА ДРУГИМ МАГІСТЕРСЬКИМ РІВНЕМ»

На виконання наказу № 1006 Міністерство освіти і науки від 11 листопада 2022 року щодо присвоєння професійних кваліфікацій педагогічних працівників закладами фахової передвищої, вищої освіти на базі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту 13 червня 2023 року відбувся круглий стіл, присвячений оновленню освітньо-професійної програми Середня освіта (Фізична культура) другого магістерського рівня.

Робота круглого столу проходила в кілька етапів. На початку завідувач кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту (гарант освітньої програми) Олександр Солтик проінформував учасників круглого столу про результати роботи проектної групи щодо оновлення освітньої програми, зокрема акцент було зроблено на корегуваннях кваліфікацій, які отримують здобувачі по завершенню навчання, змінах в компетентностях та програмних результатах навчання. Надзвичайно цінною була друга частина круглого столу, де стейкхолдери у своїх виступах здійснювали аналіз освітньої програми та висловлювали власне бачення щодо удосконалення освітньої програми, надавали рекомендації та побажання.На зустрічі, яка проходила у дистанційному форматі на платформі Zoom взяли участь здобувачі вищої освіти, які навчаються на цій освітній програмі, науково-педагогічні працівники, які забезпечують освітні компоненти. Окрім основних учасників освітнього процесу в обговоренні та роботі круглого столу взяли участь важливі стейкхолдери даної програми. Роботодавців на зустрічі представляла директор Комунального закладу ЗСО ПО №5 Хмельницької міської ради Алла Кривак, від академічної спільноти виступив завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Юрій Юрчишин. Також в роботі круглого столу взяли участь представники студентського самоврядування, голова студентської ради Марія Полякова, голова студентської ради факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Владислава Стаднік, керівник відділу ліцензування, акредитації, моніторингу освітнього процесу та видачі документів про вищу освіту Ігор Андрощук.

По завершенню роботи круглого столу усі зауваження і рекомендації щодо оновлення і удосконалення освітньо-професійної програми були узагальнені та включені до таблиці обговорення освітньої програми.

Варто зазначити, що процедура оновлення освітньої програми є важливий і відповідальний етап в процесі удосконалення освітнього процесу, можливість вчасно реагувати на зміни нормативної бази, знаходити потрібні відповіді на запити ринку праці та вимого сьогодення.
Колектив кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту висловлює слова подяки усім учасникам круглого столу та сподівається і на подальшу плідну співпрацю.

Олександр СОЛТИК
Зав. кафедрою теорії і методики
фізичного виховання і спорту