Курси підвищення кваліфікації тренерів-викладачів проведено

Центром пілядипломної освіти за сприяння кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту відповідно до вимог керівних документів в період з 4 по 13 жовтня 2022 року були проведено Курси підвищення кваліфікації тренерів (тренерів-викладачів) та інших фахівців сфери фізичної культури і спорту за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт». Навчання відбувалося за змішаною формою. Заняття проводились за дистанційною формою навчання (з використанням програм «Zoom», «Skype»), а здача іспиту оф-лайн.
В програмі курсів розглядались питання програмування процесу підготовки спортсменів; фізичної, техніко-тактичної та психологічної підготовки спортсменів; медико-біологічних аспектів підготовки спортсменів; функціональної діагностики та позатренувальних факторів, що мають значний вплив на підготовку спортсменів, загальною тривалістю 75 академічних годин.

Навчальний процес забезпечувався висококваліфікованими фахівцями: професорами та доцентами, докторами та кандидатами наук за фахом, заслуженими тренерами та майстрами спорту міжнародного класу.
Приємно відзначити, що до участі долучились 46 представників з Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Хмельницької, Одеської областей. Серед, яких відзначаємо бронзову призерку з вільної боротьби останніх Олімпійських ігор (Токіо 2020) Черкасову Аллу, що представляла Львівську школу вільної боротьби.
В рамках проведення курсів було проведено опитування діючих тренерів-викладачів позашкільних навчальних закладів спортивного профілю стосовно змісту освітньо-професійної програми 017 «Фізична культура і спорт» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Юрій ДУТЧАК,
професор кафедри теорії і методики
фізичного виховання і спорту