Олімпійський урок для школярів та студентів

30 жовтня у спортивному комплексі Хмельницького національного університету відбувся спортивно-інтерактивний захід #OlimpikLab (напрямок «Чат з чемпіонами та навички лідерства»)  для учнів шкіл м. Хмельницького та студентів першого курсу ОП «Фізична культура і спорт» ХНУ. Організатор заходу – Відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області.

Учасники мали змогу поспілкуватися із олімпійськими чемпіонами: веслувальником Юрієм Чебаном (бронзовим призером Ігор XXIX Олімпіади (Пекін, 2008), чемпіоном Ігор XXX Олімпіади (Лондон, 2012), чемпіоном Ігор XXXI Олімпіади (Ріо-де-Жанейро, 2016), переможцем та призером чемпіонатів Європи та світу); веслувальником Павлом Алтуховим (учасником Ігор XXXI Олімпіади (Ріо-де-Жанейро, 2016), учасником Ігор XXXII Олімпіади (Токіо, 2020), переможцем та призером чемпіонатів Європи та світу), веслувальником Дмитром Янчуком (бронзовим призером Ігор XXXI Олімпіади (Ріо-де-Жанейро, 2016), учасником Ігор XXXII Олімпіади (Токіо, 2020), переможцем та призером чемпіонатів Європи та світу); фрістайлісткою Ольгою Полюк (учасницею XXI Зимових Олімпійських ігор (2010), XXII Зимових Олімпійських ігор (2014), XXIII Зимових Олімпійських ігор (2018), XXIV Зимових Олімпійських ігор (2022)); веслувальницею Іриною Грищун (учасницею Ігор XXXI Олімпіади (Ріо-де-Жанейро, 2016), призеркою чемпіонату Європи); легкоатлеткою Тетяною Загрійчук (переможницею Люблянського марафону 2007 року та Кубка України з легкої атлетики-2009, срібною медалісткою Чемпіонату Європи з легкої атлетики-2010, учасницею Літніх олімпійських ігор-2008, срібною призеркою Римського марафону-2015). Варто зазначити, що Павло Алтухов – магістрант 2 курсу ОП “Фізична культура і спорт”, а Дмитро Янчук, Ірина Грищун та Тетяна Загрійчук є випускниками нашого університету.

Також у спортивній залі були облаштовані локації, де школярі та студенти знайомилися із такими видами спорту, як: тхеквондо (ВТФ), веслування, велоспорт, баскетбол та стрільба з лука.

Такі заходи  дають змогу молодому поколінню познайомитися з основами здорового способу життя;  сформувати уявлення про олімпійський рух у світі та, зокрема, в Україні; збагатити свої знання щодо історії олімпійського руху та олімпійських видів спорту.