ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА 1 У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Педагогічна практика студентів у закладах загальної середньої освіти  – є одним із найважливіших етапів підготовки майбутнього вчителя, адже саме під час її проходження студенти отримують необхідні уміння і навички в практичній площині умов майбутньої професійної діяльності.

Здобувачі другого рівня вищої освіти, денної та заочної форми навчання, за спеціальністю 014.11 Середня освіта (фізична культура) згідно навчального плану та угод із закладами загальної середньої освіти, з 20 листопада по 29 грудня 2023 року пройшли педагогічну практику та успішно захистили її звіт проходження.

Упродовж практики здобувачі демонстрували свої теоретичні та практичні знання і вміння, підвищували свою професійну майстерність. Оскільки процесфізичного виховання в школі спрямований на навчання руховим діям, вихованню фізичних якостей, надання спеціальних знань з галузі фізичної культури та спорту, формування організаторських вмінь та навичок, виховання характеру школярів та ін, які передбачені навчальною програмою з фізичної культури, студентам доводилося здійснювати підбір сучасних засобів, методів та принципів фізичного виховання.

Під час практики студенти пройшли  інструктаж з техніки безпеки та охорони праці, ознайомилися із загальною структурою бази практики, з навчально-методичною документацією, спостерігали за проведенням уроків вчителем та студентами-практикантами, проводили уроки з фізичної культури, здійснювали педагогічний аналіз уроку, проводили бесіди із школярами, а також проводили тестування серед п’ятикласників у відповідності до унікальної програми «Спортивний порадник-довідник», за допомогою якої визначали рівень схильності, згідно морфологічних та фізичних показників, до видів рухової активності, що культивуються в місті Хмельницькому.

Висловлюємо слова вдячності керівникам практики на базах, адміністрації закладам освіти, де здобувачі другого рівня освіти, спеціальності Середня освіта (Фізична культура) змогли отримати якісну практичну підготовку, та щиро сподіваємось на подальшу співпрацю.

Віра БАЗИЛЬЧУК
доцент кафедри теорії і методики

фізичного виховання і спорту