ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД РОЗВИТКУ СФЕРИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІЗ НІМЕЧЧИНИ

В рамках всебічного та поглибленого ознайомлення із матеріалами курсу «Зарубіжні системи фізичного виховання», який викладається для здобувачів вищої освіти за другим магістерським рівнем у Хмельницькому національному університеті започатковано низка зустрічей із провідними фахівцями практиками, які працюють за фізкультурним та спортивним спрямуванням в зарубіжних навчальних закладах. Так, 28 березня 2023 року за підтримки платформи ZOOM відбулася зустріч із Гребенщиковою Надією Миколаївною, яка працює тренером з бадмінтону у спортивному клубі ESV München e.V. (Мюнхен, Баварія, Німеччина). Окрім головного фаху, Надія є також суддею національної категорії з бадмінтону та тютором проєкту Шатлтайм. Тема зустрічі «Знайомство із Німецьким досвідом організації спортивно-масової роботи».

Незважаючи на те, що основною аудиторією, на яку була спрямована лекція, являлися студенти магістри спеціальностей «Середня освіта (фізична культура)» та Фізична культура і спорт, до зустрічі активно долучилися багато інших студентів-бакалаврів цих спеціальностей, викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хмельницького національного університету.

Під час зустрічі було охоплено ціле коло важливих питань. Починаючи від розвитку та становлення гри у бадмінтон у Німеччині до особливостей професійної діяльності педагогів з фізичної культури, проблеми, з якими стикаються спортивні фахівці у Німеччині. Окремо на зустрічі під час запитань торкнулися проблеми студентського спорту.

Варто відміти, що сьогодні завдячуючи тісним дружнім відносинам викладачів кафедри із закордонними колегами є можливість не лише обмінюватися досвідом, а також поглиблювати дружні зв’язки в напрямках організації змагань, участі у навчально-тренувальних зборах, удосконалення професійної підготовки майбутніх учителів фізичної культури, тренерів-викладачів з видів спорту, відвідуваннях навчальних вебінарів тощо.

Викладацький колектив кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, спортивний клуб університету висловлюють слова вдячності Надії Гребенщиковій за цікаву та змістовну зустріч, можливість ширше поглянути на формування системи фізичного виховання з огляду на позитивний досвід передових Європейських держав.

Олександр СОЛТИК
Зав. кафедрою ТМФВС