ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ»

Згідно із графіком освітнього процесу, студенти четвертого курсу спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» з 5 лютого по 9 березня 2024 року проходили практику за профілем майбутньої професії.

Практична підготовка проходить в умовах максимально наближених до справжніх умов майбутньої професійної діяльності і займає провідне місце у підготовці фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за спеціальністю 017 «Фізична культура спорт». Практична діяльність спонукає студентів шукати вирішення питань щодо змісту, методів і форм професійної діяльності в галузі фізичного виховання і спорту, а саме виконання обов’язків тренера з обраного виду спорту.

Для проходження фахової практики студенти мали змогу самостійно обрати об’єкт практики, а також були запропоновані бази практик міста Хмельницького. Важливою умовою вибору місця проходження практики, було врахування кваліфікованих фахівців-тренерів та специфіки наявності видів спорту, які культивуються у спортивних закладах.

Переважно студенти-практиканти обирали ті спортивні школи і види спорту, в яких вони займаються та удосконалюють свою спортивну майстерність протягом навчання, або які їм подобаються.

Студенти-практиканти оволоділи методикою набору і відбору перспективних дітей у спортивні секції, навиками щодо організації, планування, проведення навчально-тренувального процесу, здійснення контролю за ним, навиками щодо організації та проведення змагань з обраного виду спорту.

Фахівці з даних видів спорту, а саме керівники практик, передали свій неоціненний досвід в підготовці спортсменів студентам-практикантам Хмельницького національного університету, адже серед тренерів-наставників були кваліфіковані спеціалісти, тренера першої та вищої категорії.

Хмельницький національний університет висловлює вдячність керівникам спортивних установ, які надали студентам університету матеріальну базу для проходження практики, зокрема Г. Домбровському, начальнику Хмельницької обласної організації ФСТ «Динамо», О. Закуренко, директору Хмельницької ДЮСШ № 3, В. Резенчук, директору Хмельницької обласної ДЮСШ, О. Пилипчук, директору Хмельницького ДЮСШ «Динамо», В. Керепко, директору Волочиської ДЮСШ, В. Цісару керівнику Хмельницького фітнес клубу «Sport Start».

Віктор ФЛЕРЧУК,
доцент кафедри теорії і  методики фізичного виховання і спорту