СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З НОВИХ ВИДІВ СПОРТУ У СТІНАХ УНІВЕРСИТЕТУ

Вже доброю традицією стало проведення навчальних практикумів удосконалення професійної майстерності для фахівців сфери фізичної культури і спорту. Так, 28 серпня черговий раз у стінах Хмельницького національного університету пройшов семінар-практикум з нових видів спорту, зокрема регбі-5, флорбол, бадмінтон та фризбі-алтимат. Організаторами заходу виступили: Хмельницький обласний центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх» та громадське об’єднання «Сила нації». До організації та проведення також долучилися представники Хмельницького національного університету.

Зважаючи на значний інтерес застосування сучасних і нових видів рухової активності в освітньому процесі закладів освіти, зокрема у закладах загальної середньої освіти, закладах фахової передвищої та вищої освіти, дитячо юнацьких спортивних шкіл тощо даний захід відвідало багато учасників, Окрім учителів фізичної культури представлена інформація була надзвичайно корисна і для науково-педагогічних працівників кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальностями «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт».

Головними спікерами даного заходу виступили голова фізкультурно-спортивного руху «Сила нації» Юлія Сабій та директор Хмельницького обласного центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх» Сергій Щербанюк. З вітальними словами до учасників семінару практикуму звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету Дмитро Васильківський.

Загалом семінар практикум складався з двох частин: теоретичної, яка проходила у конференц залі університету, та практичної, яка проходила в манежі навчального корпусу фізичного виховання університету.

Презентував регбі-5 керівник центру «Спорт для всіх» Сергій Щербанюк.

Дмитро тренер дитячого спортивного клубу з додж болу представив новий вид спорту «Флорбол».

Алтимат фризбі представляла випускниця нашого навчального закладу, а наразі – вчитель фізичної культури ЗОШ №19 Леся Сокоть.

Віталій Шкарпета – вчитель Хмельницького колегіуму ім. В. Козубняка – схарактеризував особливості гри у бадмінтон.

Окрім того, що усі види рухової активності суттєво відрізняються, мають різний спортивний інвентар та правила гри. Проте їх об’єднує те, що вони доступні для усіх вікових груп, прості за правилами гри, а найголовніше надзвичайно цікаві, викликають позитивні емоції та сприяють формуванню соціальних навичок.

На завершення варто вказати, що представлені види спорту мають не лише навчальний характер а також їх було внесено до програми змагань у форматі «Хмельницької обласної мультиспортивної молодіжної ліги», проведення якої заплановано у 2024-2025 н. р.

Олександр Солтик,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту