Сучасна система вищої освіти передусім зорієнтована на забезпечення конкурентоспроможності фізкультурно-спортивної галузі шляхом підготовки кваліфікованих фахівців, які володіють високим рівнем професійної кваліфікації, продуктивністю, креативністю, а також шляхом створення, впровадження та розповсюдження нових ідей і технологій.
Саме задля якісної підготовки майбутніх вчителів фізичної культури і спорту та тренерів з виду спорту на базі Хмельницького національного університету було проведено обласний семінар на тему «Впровадження нових видів спорту під час проведення уроків фізичної культури НУШ».
Учасниками заходу були викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальностей 014 «Середня освіта. Фізична культура», 017 «Фізична культура і спорт», 227 «Фізична терапія, ерготерапія», представники Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та низки колективів професійно-технічної освіти.
Головним організатором семінару виступила громадська організація «Сила нації», діяльність якої спрямована на залучення хмельничан до занять спортом, популяризація здорового способу життя, проведення просвітницької роботи. На заході були присутні представники університету, зокрема проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Лопатовський, декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Євген Павлюк, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександр Солтик, які виступили із вступним словом.
Презентацію діяльності фізкультурно-спортивного руху «Сила нації» провела керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій.
Основною метою теоретичної частини семінару було ознайомлення учасників заходу з варіативними модулями модельної навчальної програми з фізичної культури, що введена у дію в закладах загальної середньої освіти. Зокрема спікери надали докладну інформацію щодо основних правил, особливостей навчання та тренування, інструментального забезпечення таких видів програми, як регбі-5, регбі-7, алтимат фризбі та петанк.
Презентував регбі-5 тренер-викладач ДЮСШ №1 Зозуля Богдан, який є випускником Хмельницького національного університету.
Про особливості регбі-7 докладно ознайомив Квасниця Олег, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту ХНУ, тренер збірної команди України з регбі.
Алтимат фризбі представляла також випускниця нашого навчального закладу, а наразі – вчитель фізичної культури ЗОШ №19 Леся Сокоть
Віталій Шкарпета – вчитель Хмельницького колегіумі ім. В. Козубняка – схарактеризував особливості петанку та докладно зупинився на доступності для усіх вікових груп цього виду спорту.
Відзначимо, що для збільшення охоплення глядацької аудиторії теоретична частина семінару проводилась у синхронному форматі – паралельно трансляція заходу відбувалась у формі Zoom конференції.
Практична частина семінару передбачала набуття практичних умінь та навичок з видів спорту, які обговорювались на семінарі, та проводилась у спортивному комплексі ХНУ. Активно, весело та дружно пасували регбійних м’яч, запускали диск фризі, представники різних вікових категорії – викладачі, вчителі та здобувачі освіти.
Слід зауважити, що такі заходи є важливими для формування випускника як суб’єкта майбутньої професійної діяльності, оскільки наразі відбувається модернізація фізкультурної освіти, і впровадження таких інноваційні технології у навчальний процес здобувачів вищої освіти ХНУ актуалізує оновлення змісту їхньої підготовки. Залучення здобувачів вищої освіти до подібних семінарів, практикумів є умовою набуття майбутніми фахівцями компетенцій, завдяки яким вони зможуть навчитись вирішувати професійні завдання, удосконалювати власну професійну майстерність.