Фізичне виховання і спорт є одним із пріоритетних напрямів діяльності Хмельницького національного університету. Забезпечують фізичне виховання та спортивно-масову роботу в університеті кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту, кафедра фізичної терапії, ерготерапії та спортивний клуб.
Для забезпечення цієї діяльності в навчальних планах спеціальностей передбачені навчальні години на дисципліну «Фізичне виховання» у кількості 1 аудиторне заняття на тиждень упродовж 1-2 курсів. Також передбачено з дисципліни «Фізичне виховання» підсумковий контроль у кінці кожного навчального року у вигляді заліку. Окрім того, на старших курсах в навчальні плани внесені години на факультативне вивчення дисциплін и «Фізичне виховання».
Висококваліфіковані викладачі, наявна матеріально-технічна база дозволяють здійснювати фізичне виховання не лише у групах загальної фізичної підготовки та у групах спеціального медичного відділення, а також у спортивних спеціалізація та спортивних секціях.
На сьогоднішній день в університеті працюють наступні спортивні спеціалізації:
Види спорту (олімпійські види) | чисельність |
Баскетбол (чол.) | 14 |
Бокс | 10 |
Боротьба вільна (чол.) | 12 |
Боротьба вільна (жін.) | 10 |
Веслування на байдарках і каное | 14 |
Волейбол (чол.) | 15 |
Волейбол (жін.) | 15 |
Волейбол пляжний | 6 |
Гандбол (чол.) | 12 |
Легка атлетика | 14 |
Регбі | 16 |
Теніс настільний | 10 |
Футбол (чол.) | 18 |
Футбол (жін.) | 14 |
Види спорту,що не входять до програми Олімпійських ігор: | чисельність |
Більярдний спорт | 6 |
Пауерліфтинг | 15 |
Футзал | 15 |
Шахи | 6 |
Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2016 Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2017
Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2018 Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2019
Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2019-2021 роки
Однією із форм фізичного виховання студентів є самостійні або додаткові заняття у позанавчальний час, які реалізуються на основі платних послуг. Такі заняття проходять з вільної боротьби, аеробіки, боксу, атлетичної гімнастики, бейсболу.
Кафедрою фізичної терапії, ерготерапії, кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту, спортивним клубом університету постійно приділяється значна увага пропаганді і агітації фізичної культури та спорту. Для цього були задіяні і використані різні форми і методи. Постійно оновлюється наочна агітація в навчальних корпусах, у навчальному корпусі фізичного виховання. Здобутки і досягнення студентів-спортсменів постійно висвітлюються на сайті університету та сайтах кафедр, у засобах масової інформації.
Найкращою пропагандою за здоровий спосіб життя були показові виступи наших спортсменів на університетських святах. Традиційно проводяться фізкультурно-спортивні заходи до Дня фізичної культури і спорту, міжнародного дня студентського спорту тощо.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/1-300x220-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/2-300x180-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/3-1-229x300-1.jpg)
На передодні відзначення Дня фізичної культури і спорту, Міжнародного дня студентського спорту на базі тренажерної зали навчального корпусу з фізичного виховання Хмельницького національного університету відбулися змагання з пауерліфтингу серед молоді. Активну участь у цих змаганнях взяли студенти – спортсмени Хмельницького національного університету. Інформація на сайті https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=29860
З нагоди професійного свята День фізичної культури і спорту 11 вересня 2021 року Хмельницький національний університет взяв активну участь у різних заходах фізкультурно-спортивного спрямування. Інформація на сайті https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=29820
Під час карантинних обмежень викладачами кафедри були розроблені рекомендації щодо вивчення фізичного виховання в умовах дистанційного навчання. Практичне заняття з фітбол-аеробіки студентів ХНУ. https://tmfvs.khmnu.edu.ua/praktychne-zanyattya-z-fitbol-aerobiky-studentiv-hnu/
А також рекомендації щодо вивчення фізичного виховання в умовах дистанційного навчання. Аеробіка з елементами степ-аеробіки студентів ХНУ. https://tmfvs.khmnu.edu.ua/rekomendatsiyi-shhodo-vyvchennya-fizychnogo-vyhovannya-v-umovah-dystantsijnogo-navchannya-aerobika-z-elementamy-step-aerobiky-studentiv-hnu/
В рамках залучення до аудиторних занять на освітньо-професійній програмі 017 Фізична культура і спорт другого (магістерського) рівня вищої освіти кафедрою та з метою вивчення зарубіжного досвіду управління закладами фізичної культури і спорту межах освітнього компоненту «Сучасні тренди в управлінні закладами фізичної культури і спорту» кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту було організовано та проведено лекційне заняття на тему «Особливості менеджменту фізичного виховання у закладах освіти США». Лекційне заняття проводив з використанням програми «ZOOM» менеджер та тренер спортивного клубу «New York Fencing Academy (NYFA)» (Нью-Йоркська академія фехтування) Антон Дутчак. До участі у занятті долучилось 17 осіб, за допомогою технічних засобів та 18 осіб в аудиторії 3-401, серед яких були майбутні магістри фізичної культури і спорту та професорсько-викладацький склад кафедри. Детальна інформація у дописі: https://tmfvs.khmnu.edu.ua/tendentsiyi-rozvytku-rynku-pratsi-dlya-magistriv-fizychnoyi-kultury-i-sportu-u-ssha/
З нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня 2020 року у Хмельницькому національному університеті пройшло урочисте засідання студентів спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (Фізична культура)», студентів-спортсменів університету та викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізична терапія, ерготерапія. За значні спортивні здобутки було відзначено кращих викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту: доцентів Флерчука В.В., Квасницю О.М., Антонця В.Ф., старших викладачів: Мозолюка О.В., Садового О.Б., Цісара В.В., Гнатчука Я.І., доцента кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ребрину А.А.
Цінними подарунками і грамотами спортивного клубу університету були нагороджені кращі спортсмени 2020 року:
- Cівак Вадим, регбі, І місце Універсіада України, МСУ
- Турик Максим, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ
- Мартинюк Владислав, легка атлетика, ІІ місце Універсіада України, І місце чемпіонат України по молоді, КМС
- Гандзій Артур, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ
- Гаврилюк Роман, бокс, І місце чемпіонат України, МСУ
- Параскевич Катерина, пауерліфтинг, ІІ місце чемпіонат світу серед юнаків, ІІ місце Чемпіонат Європи серед юнаків, КМС
- Сабар Ярослав, кікбоксинг, І місце Чемпіонат Європи, МСМК
- Божук Андрій, важка атлетика, ІІ місце чемпіонат України серед дорослих, МСУ
- Сабар Костянтин, кікбоксинг, І місце Чемпіонат світу серед юніорів, КМС
- Мартинюк Микола, хортинг, комбат Дзю-Дзюцу, І місце Чемпіонат світу (двобій), МСМК
- Костюк Анатолій, хортинг, І місце Чемпіонат світу (боротьба), МСУ
- Москальова Оксана, боротьба вільна, ІІ місце Чемпіонат України серед молоді, МСУ
- Яржемський Вадим, пауерліфтинг, ІІ місце Чемпіонат Європи, ІІ місце Чемпіонат світу, МСУ
- Мельник Микола, веслування на б/к, ІІІ місце Чемпіонат України, МСУ
З ініціативи Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України в період з 26 по 28 травня 2020 року в Україні було заплановано проведення Всеукраїнського заходу «ЄДНАЄМОСЬ В РУСІ», який проходив в усіх закладах вищої освіти в умовах дотримання карантинних обмежень.
Хмельницький національний університет активно долучився до проведення даного заходу. Спочатку всі учасники разом узяли участь у флешмобі, синхронно виконали вправу jamping jacks 20 раз. А також продемонстрували різні варіанти вправ з використанням фітболу.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/5-1.jpg)
Важливою умовою проведення даного заходу, було виконання вправ на фоні знакового місця, який асоціюється з нашим регіоном. Безперечно перлиною нашого міста є «Ботанічний сад» Хмельницького національного університету, в якому учні і студенти залюбки продемонстрували свої рухові вміння і навички.
Сподіваємось продемонстровані вправи стали в нагоді для студентів та працівників університету, особливо в умовах виходу із карантину.
Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають день фізичної культури і спорту. Не зважаючи на існуючі карантинні обмеження, які викликані поширенням вірусної інфекції COVID-19, 11 вересня 2020 року у Хмельницькому національному університеті було проведено низку фізкультурно-спортивних заходів, присвячених професійному святу.
В ігровій залі 4-го навчального корпусу пройшли змагання з волейболу.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/6.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/7.jpg)
В манежі навчального корпусу з фізичного виховання відбувся турнір з футзалу.
Традиційно у них окремою командою виступали науково-педагогічні працівники університету, переважно кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та фізичної терапії, ерготерапії. Також взяли участь дві збірних команди з числа студентів, що навчаються на спеціальностях: Фізична культура і спорт та Середня освіта (фізична культура).
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/8.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/9.jpg)
Одним із важливих аспектів підвищення якості професійної підготовки майбутніх тренерів-викладачів, учителів фізичної культури є проведення зустрічей з потенційними роботодавцями, фахівцями у сфері фізичної культури і спорту, відомими і успішними людьми.
Особливий інтерес викликала у студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», 014.11 Середня освіта (Фізична культура) зустріч з начальником управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Ремезом Сергієм Степановичем, яка пройшла у стінах Хмельницького національного університету у грудні 2019 року.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/foto-3-225x300-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/foto-4-300x225-1.jpg)
У листопаді 2019 року була проведено відкриту лекцію власником та директором фітнес-клубу «Evolution» Плахотнюком Олегом Івановичем для студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», 014.11 Середня освіта (Фізична культура). Також у листопаді проведено чергову зустріч із потенційним роботодавцем керуючим фітнес-клубу «СпортЛенд» Безносюком Віталієм Михайловичем.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/06-225x300-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/foto-05-225x300-1.jpg)
Важливою подією 2019 року стала зустріч студентів з видатною спортсменкою, багаторазовою чемпіонкою світу з пауерліфтингу і жиму штанги лежачи, майстром спорту міжнародного класу України з пауерліфтингу, випускницею Хмельницького національного університету Щавінською Тетяною.
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/img-996f823f997cc1b2958f2eb40e056769-v-300x200-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/img-4b741679cb463d8eda412d006059283b-v-300x200-1.jpg)
Упродовж року в університеті проведено низку фізкультурно-спортивних заходів. 31 травня на території стадіону Хмельницького національного університету проведено Всеукраїнський легкоатлетичний Студентський забіг.
У вересні 2019 року студенти та викладачі університету долучились до всеукраїнського флешмобу. Одночасно виконали спортивну вправу «Берпі».
Проведено товариський турнір з футзалу між студентами-першокурсниками спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (фізична культура)» і викладачами кафедр теорії і методики фізичної культури і спорту та фізичної терапії, ерготерапії.
Викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, фізичної терапії, ерготерапії активно долучилися до проведення Олімпійського уроку в закладах середньої освіти міста Хмельницького.
У стінах Хмельницького національного університету проведено низку змагань з волейболу серед чоловіків і жінок, футзалу, з художньої гімнастики, з універсального бою, з легкої атлетики, силових видів спорту тощо.
Студенти-спортсмени успішно представляли Хмельницький національний університет на всеукраїнському рівні і міжнародній арені з таких видів спорту: вільна боротьба, веслування на байдарках та каное, пауерліфтинг, карате, регбі, волейбол (чоловіки), легка атлетика, важка атлетика, хортинг.
З нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня у Хмельницькому національному університеті пройшло урочисте засідання студентів спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (Фізична культура)», студентів-спортсменів університету та викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізична терапія, ерготерапія. За значні спортивні здобутки було відзначено кращих викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту: доцентів Флерчука В.В., Квасницю О.М., Антонця В.Ф., старших викладачів: Мозолюка О.В., Садового О.Б., Цісара В.В., Гнатчука Я.І., доцента кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ребрину А.А.
Цінними подарунками і грамотами спортивного клубу університету були нагороджені кращі спортсмени 2019 року:
- Cівак Вадим, регбі, І місце Універсіада України, МСУ
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/sivak-300x178-1.jpg)
2. Турик Максим, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/turyk-300x200-1.jpg)
3. Мартинюк Владислав, легка атлетика, ІІ місце Універсіада України, І місце чемпіонат України по молоді, КМС
4. Гандзій Артур, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/gandzij-300x200-1.jpg)
5. Гаврилюк Роман, бокс, І місце чемпіонат України, МСУ
6. Параскевич Катерина, пауерліфтинг, ІІ місце чемпіонат світу серед юнаків, ІІ місце Чемпіонат Європи серед юнаків, КМС
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/paraskevych-300x200-1.jpg)
7. Сабар Ярослав, кікбоксинг, І місце Чемпіонат Європи, МСМК
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/sabar-ya-300x168-1.jpg)
8. Божук Андрій, важка атлетика, ІІ місце чемпіонат України серед дорослих, МСУ
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/bozhuk-300x213-1.jpg)
9. Сабар Костянтин, кікбоксинг, І місце Чемпіонат світу серед юніорів, КМС
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/img-eb5334ea3853e31f0b9ef812d295c360-v-225x300-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/img-704cd84f310b512057c6ff5ac5abda21-v-300x225-1.jpg)
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/img-3244ba80054abb29956d18fd36b695ee-v-300x200-1.jpg)
10. Мартинюк Микола, хортинг, комбат Дзю-Дзюцу, І місце Чемпіонат світу (двобій), МСМК
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/martynyuk-10-300x261-1.jpg)
11. Костюк Анатолій, хортинг, І місце Чемпіонат світу (боротьба), МСУ
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/kostyuk-11-300x169-1.jpg)
12. Москальова Оксана, боротьба вільна, ІІ місце Чемпіонат України серед молоді, МСУ
![](https://tmfvs.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/14/moskalova-12-300x195-1.jpg)
13. Яржемський Вадим, пауерліфтинг, ІІ місце Чемпіонат Європи, ІІ місце Чемпіонат світу, МСУ
![](http://tmfvs.khnu.km.ua/wp-content/uploads/sites/39/2020/04/YArzhemskyj-13-300x300.jpg)
14. Мельник Микола, веслування на б/к, ІІІ місце Чемпіонат України серед юніорів, КМС