Студентка Хмельницького національного університету на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою

З перших днів відкритої російської агресії Польща всіляко демонструє свою підтримку народу України, активно застосовуючи на міжнародній арені політичні та дипломатичні інструменти, у тому числі і у сфері спорту.

Між Україною та Польщею підписано нову програму співробітництва у сфері спорту. Країни поглиблюють співпрацю в організації міжнародних змагань, державної підтримки розвитку спорту, програм обмінів та допомоги із забезпеченням навчально-тренувального процесу для українських спортсменів під час війни. Окрім зміцнення українсько-польських відносин, метою програми є “протидія російській військовій агресії” як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні. До цього залучені органи влади, національні спортивні федерації та клуби.

Яскравим прикладом реалізації даної програми є залучення українських спортивних клубів з різних видів спорту, у тому числі і багаторічного чемпіона України  жіночу команду з гандболу львівську «Галичанку» до національного чемпіонату Польщі. Окрім того, що гандболістки є учасницями чемпіонату України Супер ліги, вони паралельно беруть участь у польському чемпіонаті Супер ліги. Спортсменки успішно подолали перше коло польського чемпіонату і увійшли до шестірки кращих команд.

У складі делегації українських спортсменок була студентка Хмельницького національного університету спеціальності 017 Фізична культура і спорт, групи ФКС-21 Марія Поляк.

Під час зустрічі президент Польщі побажав спортсменкам успіхів у наступних матчах чемпіонату, висловив щирі слова підтримки українському народові. У свою чергу дівчата висловили слова глибокої вдячності за підтримку українського спорту та в цілому України у цей важкий час.

Інформація факультету здоров’я, психології,

фізичної культури та спорту