Студентки-волейболістки університету — чемпіони літньої Універсіади України

З 16 по 21 травня у Хмельницькому національному університеті проходили фінальні змагання з волейболу за програмою XVIII літньої Універсіади України серед закладів вищої освіти. На фінальні змагання прибули переможці та срібні призери зональних змагань, які проходили в  різних регіонах України з 3 по 5 травня.

Так, фінальний турнір відбувався за участю найсильніших студентських збірних команд з семи регіонів України:

Хмельницьку область представляли Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка та Хмельницький національний університет.

Рівненську область представляли Національний університет водного господарства та природокористування і Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка С. Дем’янчука.

Тернопільську область представив Західноукраїнський національний університет.

Місто Київ представляв Київський національний університет фізичного виховання і спорту.

Чернівецьку область — Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича.

Черкаську область — Черкаський національний  університет ім. Б. Хмельницького.

Чернігівську область — Національний університет «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка».

Згідно з жеребкуванням усі команди були розподілені на дві групи, в яких  змагання проходили за коловою системою, в подальшому з кожної групи  дві команди виходили до півфіналу змагань.

У групі «А» на перше місце вийшла студентська збірна  команда Західноукраїнського національного університету, другу сходинку виборола команда Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

У групі «Б» наша збірна команда (команда Хмельницької області) отримала перемогу в усіх іграх та впевнено посіла 1 місце. Друге місце виборола команда Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка»

20 травня  відбулись півфінальні ігри. У першому півфіналі з рахунком 3:0 впевнену перемогу отримала збірна команда Хмельницької області над командою Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. У другому півфіналі переможцями стала збірна команда Західноукраїнського національного університету, яка з рахунком 3:0  перемогла команду Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка».

21 травня за призове третє місце зустрілись збірна команда Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка» та команда Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. З рахунком 3:0 виграла команда з Буковини, яка стала бронзовим призером змагань. Цього ж дня відбулась фінальна гра за перше місце між збірною командою Західноукраїнського національного університету та командою Хмельницької області. З рахунком 3:0  перемогу святкували студентська збірна команда Хмельницької області. Відповідно — команда Західноукраїнського національного університету посіла другу сходинку на цих змаганнях.

Важливо відзначити, що до складу збірної команди Хмельницької області з волейболу увійшли студентки Хмельницького національного університету Анастасія Стрельбицька (група ФТЕ-21), та Дар’я Грязіна (група ФКСм 22-1).  Здобута перемога стала визначною подією не лише для нашого університету, а також для Кам’янець-Подільського національного університету та усієї Хмельницької області, адже вперше за усю історію студентських змагань вдалося вибороти чемпіонське звання у жіночому волейболі на літніх Універсіадах України.

Окрім призових місць упродовж 20-21 травня за коловою системою відбулись зустрічі, де розігрувалися 5-7 місце. За результатами цих змагань збірна команда Рівненської області посіла 5 місце, команда Київського національного університету фізичного виховання і спорту виборола 6 місце та аутсайдерами змагань стала команда Черкаського національного  університету ім. Б. Хмельницького.

Маємо ще одну гарну новину. Окрім загальнокомандних місць під час турніру визначалися кращі гравці за різними спортивними амплуа. Так, гравець збірної команди Хмельницької області, Анастасія Стрельбицька, студентка Хмельницького національного університету, за рішенням суддівської колегії визнана кращим гравцем в амплуа «Діагональна».

На завершення важливо відзначити, що значна частина зональних і фінальних змагань проходила у стінах Хмельницького національного університету. За якісну організацію і проведення волейбольного турніру та сприяння у розвитку студентського волейболу ректор університету Сергій Матюх отримав подяку від Федерації волейболу України.

Вітаємо наших студенток волейболісток Анастасію Стрельбицьку, Дар’ю Грязіну та тренера команди від університету доцента кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Василя Антонця з успішним виступом та бажаємо подальших вагомих спортивних здобутків.

Загальна світлина після урочистого відкриття фінальних змагань XVIII Універсіади України  з жіночого волейболу
Чемпіони та призери  XVIII Універсіади України  з жіночого волейболу
Чемпіони XVIII Універсіади України  з жіночого волейболу — збірна Хмельницької області (Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка та Хмельницький національний університет)
Студентки Хмельницького національного університету Анастасія Стрельбицька (група ФТЕ 21) та Дар’я Грязіна (група ФКСм 22-1) у складі збірної команди Хмельницької області — чемпіони XVIII Універсіади України з жіночого волейболу
Срібні призери XVIII Універсіади України  з жіночого волейболу — збірна команда Тернопільської області, яку представив Західноукраїнський національний університет
Бронзові призери XVIII Універсіади України  з жіночого волейболу — збірна команда Чернівецького національного університету
Збірна команда національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т.Г.Шевченка», яка посіла 4 місце на змаганнях XVIII Універсіади України  з жіночого волейболу
5 місце — збірна команда Рівненської області, яку представляли  Національний університет водного господарства та природокористування і Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка С Дем’янчука
Збірна команда Черкаського національного  університету ім. Б. Хмельницького, яка посіла 7 місце
Суддівська колегія, яка забезпечила якісну організацію та проведення змагань. Головний суддя змагань, суддя національної категорії, Фурман Ольга Василівна. Голова комітету студентського волейболу України, суддя національної категорії, доцент кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Дячук Андрій Олександрович
Ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх з вітальним словом до учасників змагань
Подяка ректору університету Сергію Матюху за сприяння у розвитку студентського волейболу в Україні