СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ» ПРОЙШЛИ ФАХОВУ ПРАКТИКУ

У відповідності з Положенням про організацію освітнього процесу у Хмельницькому національному університеті, практика за профілем майбутньої роботи є складовою частиною підготовки фахівців у вищих навчальних закладах і заключною ланкою підготовки студентів-випускників університету до практичної діяльності.
Під час проходження практики поглиблюються і закріплюються теоретичні знання зі всіх дисциплін навчального плану, формується здатність до творчого їх застосування.
Згідно із графіком освітнього процесу студенти четвертого курсу спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» з 1 лютого по 5 березня 2021 року проходили практику за профілем майбутньої професії.

Студенти спеціальності «Фізична культура і спорт» пройшли фахову практику. Хмельницький нацiональний унiверситет

Для проходження фахової практики студентам були запропоновані бази практик міста Хмельницького. Також практиканти мали змогу самостійно обирати об’єкти практик. В цілому з одинадцятьма об’єктами практики було заключено угоди про співпрацю. Один студент проходив практику за кордоном в м. Вроцлав, Польща у футзальному клубі «Śląsk Wrocław». Важливою умовою вибору місця проходження практики, було наявність кваліфікованих фахівців-тренерів та врахування специфіки видів спорту, які культивуються у спортивних закладах.
Переважно студенти-практиканти обирали ті спортивні школи і види спорту, в яких вони займаються і удосконалюють свою спортивну майстерність протягом навчання, або які їм подобаються.
Так, дитячо-юнацька спортивна школа «Динамо», спеціалізується на різних видах одноборств (панкратіон, бокс, дзюдо, фехтування, тхеквондо. Дитячо-юнацька спортивна школа № 2 спеціалізується з: гімнастики художньої, фехтування, стрільби кульової, шахів, футзалу, веслування на байдарках і каное. У «Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді» студенти практиканти мали змогу пройти практику з таких видах спорту як: вільна боротьба, бокс, легка атлетика, кікбоксинг, плавання, тхеквондо. Хмельницька обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» кваліфікується у таких видах спорту як: гирьовий спорт, самбо, дзюдо, панкратіон. Хмельницька обласна дитячо-юнацька спортивна школа спеціалізується з таких провідних видів спорту: маутенбайк, важка атлетика, вільна боротьба, карате, легка атлетика. У Житомирській області с.м.т. Любар в КЗ «Любарської ДЮСШ», студентка проходила практику у відділенні бокс. Затребуваними були і футбольні клуби міста Хмельницького такі як: ФК для дошкільнят «Starballs», Футбольна Академія Ранього Розвитку, Дитячо-юнацький клуб «Поділля», ФК «F.S.ProffiBall» та футзальний клуб Польщі, міста Вроцлав «Śląsk Wrocław».

Студенти-практиканти оволоділи методикою набору і відбору перспективних дітей у спортивні секції, навиками щодо організації, планування, проведення навчально-тренувального процесу, здійснення контролю за ним, навиками щодо організації та проведення змагань з обраного виду спорту.

Фахівці з даних видів спорту, керівники практик, передали свій неоціненний досвід в підготовці спортсменів студентам-практикантам Хмельницького національного університету, адже серед тренерів-практиків були кваліфіковані спеціалісти, тренера першої та вищої категорії.
Хмельницький національний університет висловлює вдячність керівникам тих спортивних установ, які надали студентам університету матеріальну базу для проходження практики, зокрема В. Левичка, головному тренеру футзального клуба «Śląsk Wrocław», Ю. Залуцькому, директору КЗ «Любарської ДЮСШ» Житомирської обл., Г. Домбровському, начальнику Хмельницької обласної організації ФСТ «Динамо», В. Хомичу, в.о. директора ДЮСШ № 2, А. Федосєєву, директору Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді, О. Пилипчук, директору Хмельницького ДЮСШ «Динамо», В. Резенчук, директору Хмельницької обласної ДЮСШ, К. Мельник директору ФК для дошкільнят «Starballs», В. Рубцову, директору Футбольної Академії Ранього Розвитку, О. Ірклієнко директору Дитячо-юнацького клубу «Поділля», В. Чернишину, президенту ФК «F.S.ProffiBall»/