УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКА КАФЕДРИ ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ МАРАФОНІ

2 серпня 2022 року в режимі онлайн відбувся освітній марафон практик «Нова українська школа: сучасні підходи до викладання «Регбі-5» та «Регбі-7» на уроках фізичної культури». Організаторами освітнього марафону виступали Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «ЮкрейнЕктів» та Федерація Регбі України.

На онлайн зустрічі були присутні заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Боляк, начальник відділу модернізації освіти Інституту модернізації змісту світи Галина Коломоєць, які привітали учасників та акцентували увагу на важливості постійного педагогічного розвитку та доцільності впровадження інновацій в освітній процес. Представник федерації регбі України Павло Рожков зосередив увагу слухачів на особливостях та правилах регбі-5 та можливостях даного виду для удосконалення фізичного розвитку дітей і підлітків в умовах закладів загальної середньої освіти.

У якості запрошеного гостя на освітній захід було запрошено доцента кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Квасницю Олега Михайловича, який є одним із розробників варіативних модулів, що включені до модельних навчальних програм НУШ з фізичної культури. Олег Михайлович акцентував увагу на відмінностях видів регбі, докладно зупинився на правилах регбі-7, поділився досвідом упровадження викладання регбі в освітній процес Хмельницького національного університету у межах дисципліни «Спортивні ігри». Також доповідач активно долучився до обговорення запитань, які виникли в учасників освітнього заходу.   

Слід зауважити, що до всеукраїнського освітнього марафону приєдналися понад 250 учасників, серед яких були представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, вчителі та викладачі фізичної культури закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти.

Анатолій РЕБРИНА,
доцент кафедри ТМФВіС