ВИЇЗДНЕ ЗАНЯТТЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ»

7 листопада для здобувачів освіти 4 курсу спеціальності «Фізична культура і спорт» першого (бакалаврського) рівня на базі Спортивного клубу «PANDA» було проведено виїздне заняття з навчальної дисципліни «Професійна майстерність (за професійним спрямування)».

Мета заняття полягала в ознайомленні студентів із модельними характеристиками професійної кваліфікації фітнес-тренера та професійними здібностями фахівця фітнес-індустрії.

Зауважимо, що завдяки організації  подібних виїзних занять з навчальних дисциплін кафедри ефективно реалізується практична складова професійного становлення майбутніх фахівців галузі фізична культура і спорт та позитивно трансформується мотивація здобувачів вищої освіти до навчання та подальшої професійної діяльності.

На занятті зі здобувачами освіти безпосередньо поспілкувався співзасновник Спортивного клубу «PANDA» Антон Горбань, який надав вичерпну інформацію щодо організації роботи спортивних клубів подібного типу; загострив увагу на вимогах, які висувають роботодавці до тренерів сфери фітнесу; докладно охарактеризував якими знаннями, навичками та особистісними якостями повинен володіти фітнес-тренер для вдалого працевлаштування та ефективної професійної діяльності.

Цікавою особливістю СК «PANDA» є те, що на його базі проводяться заняття Школи персонального тренера. Власник клубу наголосив студентам про те, що фітнес-індустрія наразі активно розвивається у всьому світі, а зокрема й в Україні, отже, тренеру необхідно постійно оновлювати та удосконалювати власні знання, набувати нові навички, ознайомлюватись з інноваційними методиками персонального та групового тренінгу. Саме з цією метою була організована Школа, яка заохочує тренерів до постійного розвитку та самовдосконалення.

Не менш цікавим було спілкування з однією з провідних тренерів спортивного клубу Сніжаною Кріль, яка поділилась досвідом власного професійного становлення та розвитку, надала здобувачам освіти дієві рекомендації щодо ефективної професійної діяльності персонального тренера. Водночас, пані Сніжана є засновником біговогу клубу FlashRun, а також призеркою чемпіонатів України з фітнес-бікіні. Студентів зацікавив аспект поєднання професійної, спортивної та громадської діяльності пані Сніжани.

Кафедра теорії і методики фізичного виховання та спорту щиро вдячна колективу Спортивного клубу «PANDA», Антону Горбаню та Сніжані Кріль за можливість проведення подібного заходу та вичерпну інформацію, що була надана студентам Хмельницького національного університету.

Ірина КВАСНИЦЯ,
доцент кафедри ТМФВС