ЗМАГАННЯ З БАДМІНТОНУ СЕРЕД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

18 лютого 2023 року на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка пройшли змагання з бадмінтону серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти «Кубок ректора ТНПУ». Важливо відмітити, що цей турнір з бадмінтону вже став традиційним і Тернопільський національний педагогічний університет втретє гостинно приймав учасників змагань.

Також можемо констатувати, що розвиток та популярність бадмінтону серед науково-педагогічних працівників постійно зростає. Підтвердженням цього стало участь у турнірі восьми закладів вищої освіти: Волинського національного університету імені Лесі Українки, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Хмельницького національного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченко, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, об’єднаного навчально-тренувального центру інженерних військ ЗСУ, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Суттєво зріс рівень спортивної майстерності учасників турніру. Поряд із шанувальниками бадмінтону участь у змаганнях взяли три майстри спорту України з бадмінтону.

Загалом у змаганнях першість виборювали 13 команд, які були розділені на чотири підгрупи. У кожній із підгруп змагання проходили за коловою системою. Далі переможці групових змагань виходили в наступне коло, де розігрувалися призові місця.
Хмельницький національний університет представляли дві команди: завідувачі кафедр теорії і методики фізичного виховання і спорту, фізичної терапії, ерготерапії Олександр Солтик та Олег Базильчук; та професори кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Юрій Дутчак та Анатолій Ребрина.

Викладачі Хмельницького національного університету у напруженій боротьбі здобули по одній перемозі та мали по одному програшу, що дозволило посісти другі місця у кожній підгрупі відповідно.
Незважаючи на те, що викладачам не вдалося вийти до фінального кола, представники Хмельницького національного університету змогли покращити свою спортивну майстерність та отримали значний змагальний досвід боротьби із висококваліфікованими бадмінтоністами.

Окрім спортивних змагань відбулися зустрічі між науково-педагогічними працівниками, де були обговорені важливі питання удосконалення співпраці між ЗВО, розширення академічної мобільності, обміну позитивним досвідом роботи у сфері фізичної культури і спорту.
Команди Хмельницького національного університету висловлюють слова подяки за якісну організацію спортивних змагань з бадмінтону ректору Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Богдану Буяку та декану факультету фізичного виховання Андрію Огнистому та сподіваються на подальшу плідну співпрацю між закладами вищої освіти.

Олександр СОЛТИК
Зав. кафедрою теорії і методики
фізичного виховання і спорту