ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ВЕСЛУВАЛЬНОГО МАРАФОНУ

У місті Вінниця на мальовничій річці Південний Буг з 11 по 14 травня пройшов чемпіонат України з веслування на байдарках і каное на марафонські дистанції, присвячений пам’яті воїну – спортсмену Ігорю Присяжнюку.
Найсильніші веслувальники-марафонці з усієї України брали участь у цих змаганнях в категорії юніори, молодь та дорослі. У складі збірної команди Хмельницької області виступили п’ять студентів Хмельницького національного Університету, факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту, а саме: Микола Мельник студент групи СОФК-19-1, Владислав Демчук студент групи СОФК-20-1, Артем Мельник студент групи ФКС-21-1, Анастасія Дежицька, студентка групи СОФК-22-1 та студентка факультету міжнародних відносин групи ФПЛ-20-1 Тетяна Зозуля.
Особливість веслувального марафону на байдарках і каное така, що спортсмени під час проходження марафону виконують певну кількість перебіжок в залежності від довжини дистанції. Чемпіоном України у байдарці-одиночці серед молоді на дистанції 26 200 метрів (шість перебіжок) став Микола Мельник, здобувши впевнену перемогу над суперниками. А наступного дня у байдарці-двійці на дистанції 29 800 метрів (7 перебіжок) серед дорослих він здобув ще й бронзову нагороду. Так Микола протягом двох днів сумарно подолав 56 кілометрів. У жіночій каное-одиночці серед дорослих Анастасія Дежицька виборола дві бронзові нагороди на дистанціях 15 400 метрів (5 перебіжок) та у короткому спринті на 3 400 метрів (3 перебіжки). Проявивши не аби яку жагу до перемоги та силу волі вона поступилась семиразовій чемпіонці Світу Людмилі Бабак та призерці чемпіонату Європи Олені Циганкові. А Тетяна Зозуля у цій же категорії жіночої каное-одиночки посіла двічі четверте місце на різних дистанціях. В каное-одиночці серед молоді добре виступив Артем Мельник. Він на дистанції 22 600 метрів (5 перебіжок) здобув срібну медаль, а серед дорослих на дистанції 3 400 метрів (3 перебіжки) виборов «бронзу».

Слід зазначити, що Анастасія Дежицька, Микола Мельник та Артем Мельник зараховані до складу збірної команди України для участі у чемпіонаті Світу та Європи серед молоді на марафонські дистанції.

Бажаємо нашим спортсменам міцного здоров’я, мирного неба та подальших успіхів на водних доріжках.