НЕЗАБУТНІЙ ВИСТУП СТУДЕНТА СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ» НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З ВЕСЛУВАННЯ НА ЧОВНАХ «ДРАКОН»

Нещодавно у Таїланді відбувся чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон». Це екзотичний та видовищний вид спорту, який активно набирає популярності в усьому світі, зокрема й в Україні; регулярно проводяться змагання серед різних вікових груп та різних категорій човнів. На чемпіонаті світу-2023 нашу країну представляли як дорослі, так і юніорські збірні команди.

Cлід відмітити, що цьогорічний чемпіонат світу, без сумніву, увійде в історію українського спорту – на дистанції 2000 м український човен затопило від хвилі суперників, але спортсмени продовжили перегони, відмовившись від допомоги та надзусиллям подолавши останні 200 м майже повністю під водою. У результаті збірна України у цій гонці фінішувала з 6 результатом, але отримала шалені оплески підтримки від усіх команд та присутніх глядачів, які були приголомшені стійкістю, наполегливістю та працездатністю наших спортсменів. Українська збірна «стала беззаперечним героєм дня», зазначили на провідних спортивний сайтах.

Хмельницький національний університет щиро пишається, що серед спортсменів, які брали участь у цій феєричній гонці, був і студент групи  ФКС-20-1 Костянтин Флорчук.

На чемпіонаті світу Костянтин також брав участь у гонках на човнах D22 на дистанціях 200 м, 500 м та 1000 м. Найкращий результат збірна України показала у Mix D22 на дистанції 2000 м – 5 місце і це достойний результат команди, зважаючи на реалії українського сьогодення.

Незабаром відбудуться змагання чемпіонату Європи з веслування на човнах «Дракон», де Флорчук Костянтин візьме участь у складі національної збірної команди. Бажаємо Костянтину та українській збірній успішного виступу в європейському турнірі!

Ірина КВАСНИЦЯ,
доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту