Збірна університету з боротьби вільної – чемпіони XVIII літньої Універсіади України

Змагання з боротьби вільної та греко-римської, які пройшли на базі Обласного центру фізичного виховання учнівської молоді (м. Хмельницький) в період з 23 по 25 серпня), стали останніми видами змагань за програмою XVIII літньої Універсіади України. Варто відзначити, що змагання з боротьби вільної завжди користуються популярністю серед студентської молоді. Підтвердженням є значна кількість закладів вищої освіти, які беруть участь у цьому олімпійському виді спорту. Так, першість у боротьбі вільній виборювали найсильніші студенти спортсмени з 30 закладів вищої освіти, які були розділені на шість категорій.

Переглянути відеоролик про змагання можна за посиланням:

Надзвичайно приємно відзначити, що студенти Хмельницького національного університету також взяли активну участь у цих змагання. Наші студенти спортсмени були представленні у 8 чоловічих вагових категоріях та у 7 жіночих вагових категоріях. Більше того, не просто склали гідну конкуренцію, але й впевнено здобули перемогу, посівши перше загальнокомандне місце серед усіх ЗВО. Загалом борці вільного стилю принесли 583 залікових очки для нашого навчального закладу. Друге місце із 503 очками посіла команда Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького. Третю сходинку п’єдесталу вибороли борці Кам’янець-Подільського національного  університету ім. І. Огієнка із 323 заліковими очками.

Переможне загальнокомандне місце здобули студенти спортсмени університету, успішно змагаючись в індивідуальних видах програми.

Так, чемпіонами універсіади стали: Оксана Москальова (випускниця 2022 р. спеціальності «Фізична культура і спорт» у ваговій категорії 59 кг.; Анна Карбовська (група ФКС-22) у ваговій категорії 57 кг.; Таісія Гега (група ФКС-23) у ваговій категорії 72 кг. Срібні нагороди здобули Андрій Гика  (Софк-20) у ваговій категорії 97 кг.; Назар Додь (випускник спеціальності «Маркетинг» 2023 р.) у ваговій категорії 86 кг.; Костянтин Задоянчук (група ФКС-22) у ваговій категорії 92 кг. та Богдана Лютаревич  (група ФКС-23). Бронзові нагороди принесли університету: Вадим Руденюк (група ФКС-22);  Анджела Кутна (група ФКС-22); Ангеліна Нагірна (ФКС-22) та Андрій Нугуманов (ФКС-21)

Хоч і без медалей та із вагомим результатами виступили інші наші студенти. Так, Валерій Болкун (ФТ-22), Михайло Колотило (ХІМ-21); Давід Кобзєв та Святослав Калараш (ФКС-23); Олександра Іщенко (ФКС-20); магістри Анатолій Костюк; Дмитро Пелих та випускник 2023 року Ілля Побежимов доповнили нашу залікову скарбничку 223 очками.

У змаганнях із боротьби греко-римської Хмельницький національний університет також поповнив свій заліковий кошик 30 очками. Гарний результат і бронзову нагороду приніс Максим Бресь, студент спеціальності «Маркетинг».

Пишаємось нашими здобутками та дякуємо студентам-спортсменам університету та доценту кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, заслуженому тренеру України з боротьби вільної Олександру Мозолюку за успішні старти та гідні результати. Бажаємо усім успішного навчання та подальших спортивних здобутків.